Спілкування продовжується

Влітку 2015 та взимку 2016 року 15 дітей з м. Волноваха та Волноваського району мали змогу оздоровитися в Карпатах. Відпочинок був організований під патронатом народного депутата Верховної Ради України Дмитра Валерійовича Лубінця. Діти не просто милувалися гірськими краєвидами, а й вивчали народні звичаї та обряди Західної України, ходили у походи, каталися на лижах, співали та колядували у Буковелі.

Школярі під час перебування у таборі «Нове покоління» відвідували творчі майстерні, де вчилися виготовляти народні іграшки, обереги, літні та різдв’яні прикраси для оселі. Після повернення додому спілкування продовжується. Діти спілкуються зі своїми однолітками з усіх куточків України, з дорослими, які організували відпочинок. А сьогодні майстри із Ворохти відвідали наше рідне місто, приїхавши напередодні Великодня .Пан Андрій та пан Артем вчать наших школярів розписувати писанки, створювати роботи із сіна, володіти рухами спортивного «Гопака», співати Веснянки та водити Гаївки. Але і нашим школярам є багато чого показати. Вчителями трудового навчання,керівниками гуртків оформлено виставки робіт учнів «Таємниці народних ремесел», де представлені роботи школярів. Це і ляльки-мотанки, ляльки-зерновушки, народні обереги тощо. Тепер до цих робіт приєднаються вироби, зроблені майстрами-флористами та Великодніми писанками.

Розпочали свою роботу майстри у фонді «Я-Волноваха».А урочиста зустріч шановних гостей відбулася у Волноваській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 7,де школярі хлібом-сіллю зустріли представників західної України. На всі чотири дні перебування– багато планів і задумів. І дуже добре, коли всі мрії здійсняються. Хочеться подякувати народному депутатові України Д.В.Лубінцю за допомогу та фінансування проекту « Великодній ярмарок майстерень», який пройшов за допомогою консультанта-організатора Міжнародного благодійного фонду « Нове покоління» та волонтерів цього фонду. Сподіваємось і на подальшу співпрацю, бо школярам цікаво вивчати щось нове і розповідати та показувати те, що вони добре вміють і знають. І нам, волновахцям є що показати, і хочеться розширити свої знання, уміння та навички.


Любов- найкращий засіб виховання!

Щоб дитина стала Людиною, батьки повинні стати опорою та гарантом її гармонійного особистісного становлення. Перед батьками часто постають питання: « як виховувати?», « як привчити дитину до дисциплінованості?», « чи треба карати за провину?»

На жаль, іноді батьки забувають, або не усвідомлюють межі між дисципліною та тим, що зветься « домашнім насильством».

Насильство в сім ї – це будь – які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім ї по відношенню до іншого члена сім ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному та психічному здоров ю / Закон України « Про попередження насильства в сім ї»/ .

Домашнє насильство- це система поведінки, а не « окремий випадок! Отже, перш ніж карати дитину « за щось», « для чогось», зрозумійте: не можна примусити дитину щось зрозуміти – треба підвести її до розуміння того, як слід робити. Правильно виховати можна лише підвищенням рівня конкретної особистості, розвитком почуття і гідності, особливості, поваги до себе як Людини. Сім я має бути простором без насилля. Насилля породжує насилля. Покарання призводить до покарання. Це – прояви жорстокого ставлення до дитини, тому: якщо є сумнів , карати чи не карати – НЕ карати. Неприпустимо навіть шльопати дітей молодше 3-х років, адже це загрожує деформації особистості, пригнобленню активності, формуванню неврозу, страху. Неприпустимо карати та навіть погрожувати знаряддям покарання, завдавати болю і страху будь – якими іншими насильницькими діями / крутити вуха, скубти/ - це прояви садизму . Неприпустимо систематично погрожувати покаранням у будь-якій формі, навіть натяком, рухом або поглядом. Неприпустимо приниження гідності – дитина втрачає віру в себе, своє власне « Я». Неприпустимо дорікати дітям тільки за те, що Ви не в настрої, засмучені, роздратовані з якихось своїх причин, хворі, і Ваша власна неврівноваженість поза контролем.

Шановні батьки! Невідомо, як складеться подальша доля Ваших дітей, але будьте певні, якщо зі свого дитинства вони перенесуть у доросле життя Вашу батьківську любов, то Ви навряд чи почуєте від майбутніх онуків нарікань на адресу їхніх батьків.

Недоліки треба не викорінювати, а корегувати, перетворювати їх у достоїнства ! Дитина має право на особисті почуття, друзів , думки, секрети. Забезпечити їжею, одягом, навчити доглядати за собою, піклуватися про неї у разі хвороби - обов’язок дорослих. Які люди, громадяни виростуть завтра з тих, кого сьогодні б’ють рідні батьки?

Необхідно розірвати це коло жорстокості та насилля, припинити ображати дітей – краще за них немає в цілому світі. Щоб діти не тікали з дому, не шукали способу помститися, вкоротити собі віку, - любіть їх. Адже, любов- найкращий засіб виховання!

Соціальний педагог Волноваської ЗОШ № 7 О.В.Пєнєва

Кiлькiсть переглядiв: 184

Коментарi